Pentaxian, het betere Pentaxforum
Spullen => Camera's, flitsers en accessoires => Camera's => Topic gestart door: glasbak op 23 december 2009, 20:12:06
-
Ze zijn positief
-
doe dan direct een linkje :-*
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkx/
EDIT: direct pagina 29 van review: conclusie
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkx/page29.asp
-
Ja, had het al gelezen. En hetzelfde geldt, in versterkte mate, ook voor de K-7!
-
Citaat:
The final word
The K-x is a very capable little camera indeed. Pentax has managed to squeeze what is, for this class of camera, an impressive feature set into the camera's miniscule, rather inconspicuous, body and the image quality, especially in low light, is the best we have seen so far in the entry-level bracket of the DSLR market. To put some icing on the cake, all of this comes at a currently, compared to the closest rivals, very attractive price point. To us the lack of visible AF points is the camera's only real drawback but if you can live with this omission you can't go wrong with the Pentax K-x.
Detail (D-SLR) Rating (out of 10)
Build quality 8.0
Ergonomics & handling 8.0
Features 9.0
Image quality 9.0
Performance (speed) 8.5
Value 9.0
Highly Recommended
Niet slecht hè ;D
En ze luisteren ook naar kritische opmerkingen over de test en passen die aan 8)
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=34049010 (http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=34049010)
-
ik draai momenteel al een aantal vrienden van mij warm voor dit product!
gr Marcel
-
Goede review, grotendeels positief met slechts enkele kleine kanttekeningen. Persoonlijk vind ik het wel jammer dat de camera niet meer knoppen heeft, maar daar is de prijs ook naar.
-
Toegegeven: sinds Pentax van Hoya is zijn ze beslist goed bezig! Dat het merk weer wat groter wordt juich ik toe. Des te eerder ik een FF model in mijn handen kan houden :)
Gezien de gebruikerservaringen van de K-x die ik de afgelopen maanden heb gelezen is de 'Highly Recommended' niet meer dan tererecht.
-
wat mij het meest aanspreekt is dat de foto's van een goede kwaliteit blijven bij hogere ISO waarden. Dat valt me van de K10 tegen.
-
ik begrijp je punt...
de K10D is een perfect apparaat, maar Iso valt wat tegen na 800
maar toch blijft het een gigantische kanjerm (naar mijn mening ;))!
op RAW gebied blijft hij onverslaanbaar
gr Marcel
-
Het ontbreken van AF punten in de viewer is toch voor mij een zwaar minpunt...ik vraag me zelfs af hoe is het mogelijk?
-
Het ontbreken van AF punten in de viewer is toch voor mij een zwaar minpunt...ik vraag me zelfs af hoe is het mogelijk?
Het blijkt maar weer: zoveel mensen, zoveel wensen... Ik gebruik zelfs nooit de AF punten anders dan die in het midden. Maar ja, ergens moet op bezuinigd worden.
-
Het blijkt maar weer: zoveel mensen, zoveel wensen... Ik gebruik zelfs nooit de AF punten anders dan die in het midden. Maar ja, ergens moet op bezuinigd worden.
Zit die in het midden er dan wel op of stel je puur op je matglas scherp?
-
Zit die in het midden er dan wel op of stel je puur op je matglas scherp?
Bij mijn MF werk kijk ik zelfs niet eens naar het rode vierkantje (die er dus wel is). Bij de Kx zou het voor mij dus geen gemis zijn.
-
Van de K10d weet ik ook dat de rode vierkantjes alleen een indicatie geven waarop scherp wordt gesteld. De Af bevind zich namelijk achter de spiegel en de vierkantjes worden apart in het zoekerbeeld geprojecteerd. Dit is niet heel nauwkeurig geijkt en daarmee dus toch wat meer indicatief. Als je spotmeting gebruikt, kun je natuurlijk gewoon het midden aanhouden. Bij meervlaks-meting, heb je dan natuurlijk geen indicatie meer van de gebruikte scherpstelpunten.
-
Bij MF werk ga ik zelf regelmatig ook uit van mijn eigen inschatting tov het vierkantje (in midden of elders).